Ви плануєте вагітність

Плануєте завести дитину, цей розділ саме для вас. Дізнайтеся багато корисної інформації про те як стати мамою.

Детальніше >>
Ви не плануєте вагітність

Якщо хочете знати все про контрацепцію, то цей розділ допоможе уникнути небажаної вагітності.

Детальніше >>
<< Повернутися до списку статей

Рекомендації жінкам, які планують вагітність

Рекомендації жінкам, які планують вагітність

 Планування вагітності необхідно, ще й тому, що це серйозне навантаження для організму навіть абсолютно здорової жінки. Здоров'я майбутнього батька не менш важливе, оскільки малюкові передаються його гени, а разом з ними і багато хронічних захворювань, які можуть бути потенційно небезпечними для життя майбутньої дитини.

 Починати планування вагітності краще за кілька місяців до зачаття. Для цього потрібно не тільки пройти медичне обстеження, а й проаналізувати і змінити свій спосіб життя, усунути шкідливі звички.

 

Відмова від шкідливих звичок

 Для того щоб звести до мінімуму ризик для майбутньої дитини, жінці потрібно повністю відмовитися від куріння і вживання алкоголю як мінімум за 3 місяці до зачаття, оскільки ці фактори можуть викликати зміни в статевих клітинах і призвести до різних генетичних порушень у майбутньої дитини. Відмовитися від куріння необхідно і майбутньому батькові: крім негативної дії на статеві клітини майбутнього тата, не можна не враховувати і фактор пасивного куріння, який впливає на жінку.

 Яйцеклітини (ооцити) формуються в організмі жінки ще до її народження, їх кількість визначена. Алкоголь може зашкодити яйцеклітини набагато раніше, до настання вагітності. Найчастіше це пов'язано із зловживанням алкогольними напоями (в тому числі пивом), особливо в юному віці, коли йде становлення репродуктивної системи жінки. Оскільки точних даних про те, яка кількість алкоголю може призвести до згубних наслідків, немає, краще вживати алкоголь помірно не тільки у зв'язку з планованою вагітністю, а й протягом усього життя.

 Куріння має на жінку дуже згубний вплив: отрути, що містяться в тютюновому димі запускають процес загибелі яйцеклітин, ймовірність настання вагітності знижується, а під час вагітності у жінки, яка палить, значно вище ризик невиношування в порівнянні з тою, яка не палить.

 У чоловіків сперматозоїди дозрівають в чоловічих статевих залозах – яєчках. Цикл дозрівання сперматозоїдів триває 70-75 днів. Алкоголь має пряму травмуючу дію: яєчки зменшуються в розмірах, концентрація сперматозоїдів в спермі падає, вони втрачають рухливість, в результаті запліднююча здатність сперми знижується. Така ж ситуація з курінням: воно знижує кількість сперматозоїдів, змінює склад сперми, робить сперматозоїди менш рухливими. Однак, повна відмова від куріння і вживання алкоголю протягом 2-3 місяців відновлює склад і функцію сперми.

 

Режим дня

 Хронічний стрес, синдром хронічної втоми, недосипання, постійне нервове напруження - це ті чинники, до яких схильні більшість з нас. Всі вони негативно впливають на жіночу та чоловічу репродуктивні системи, призводять до ослаблення захисних сил організму. Лікування в даному випадку одне - повноцінний відпочинок. Прогулянки на свіжому повітрі дуже важливі для жінки, яка планує вагітність. Тривалість робочого дня найкраще планувати не більше 8 годин, з перервою на обід. Від роботи у вихідні дні, в нічні зміни доцільно утриматися. Жінці, яка планує вагітність, потрібен повноцінний нічний сон, тривалість якого не повинна бути менше 8-9 годин.

 Також до настання вагітності необхідно оцінити ступінь безпеки роботи батьків для майбутнього малюка. У тому випадку, якщо робота пов'язана з професійними шкідливостями (хімічними речовинами, наприклад свинцем, ртуттю, пестицидами, барвниками, розчинниками, іонізуючим або рентгенівським випромінюванням), це може призвести до пороків розвитку у майбутньої дитини. У цьому випадку необхідно проконсультуватися з лікарем-профпатологом і по можливості змінити місце роботи хоча б на 2-3 місяці до вагітності і на час вагітності.


Прийом ліків

 Якщо жінка використовувала оральні контрацептиви (протизаплідні таблетки), їх потрібно відмінити за 2-3 місяці до планованого зачаття, а з метою запобігання  вагітності використовувати інший спосіб (найкраще презерватив). Це необхідно для відновлення власного гормонального фону напередодні планованої вагітності. Рекомендація доцільна тільки для здорових жінок, у яких оральна контрацепція не використовувалася як лікувальний засіб. У випадках, коли контрацептиви були призначені за медичними  показниками з метою лікування,  гінеколог може рекомендувати планування вагітності в першому ж циклі після скасування контрацепції. При використанні спіралі, після її видалення до настання вагітності має пройти 2-3 місяці, оскільки чужорідне тіло в порожнині матки травмує стінку матки, збільшує ризик позаматкової вагітності та інфекцій.

 Сперміциди володіють місцевою короткочасною дією, тому не впливають на запліднення та імплантацію зародка в матці. Однак сперміциди пошкоджують сперматозоїди, і, якщо вагітність наступає при заплідненні яйцеклітини пошкодженим сперматозоїдом, можливе формування вад плоду. Скасування сперміцидів потрібно проводити з початку менструального циклу, якщо в цьому циклі планується настання вагітності. 


Коментарі:
Залишити коментар:
:
E-mail:
:
Надіслати