Ви плануєте вагітність

Плануєте завести дитину, цей розділ саме для вас. Дізнайтеся багато корисної інформації про те як стати мамою.

Детальніше >>
Ви не плануєте вагітність

Якщо хочете знати все про контрацепцію, то цей розділ допоможе уникнути небажаної вагітності.

Детальніше >>
<< Повернутися до списку статей

Фолієва кислота. Корисна інформація для вагітних і для тих, хто планує вагітність

Фолієва кислота. Корисна інформація для вагітних і для тих, хто планує вагітність

Фолієва кислота при плануванні вагітності

 Лікарі знають, що дефіцит вітаміну В9 відчутний для величезної кількості людей, які зазвичай про це і не здогадуються.

 При прийомі всього лише 0,4 мг В9 на добу під час планування вагітності, знижується ризик різних патологій у майбутньої дитини, в тому числі і дуже серйозних, пов'язаних з розвитком головного і спинного мозку.

 Такі дефекти можуть почати розвиватися в плоді на невеликому терміні вагітності - до одного місяця, тому убезпечити себе від подібних ризиків краще заздалегідь. Прийняти кілька цих жовтих таблеток в день так просто, але ж це допоможе уникнути дуже важких, трагічних наслідків.

 А ще краще приймати вітамін В9 ще до того, як ви почали планувати вагітність, бажано робити це всім молодим жінкам, які рано чи пізно захочуть стати мамами.

 Потрібно також враховувати, що далеко не всі вагітності плануються, буває і зовсім навпаки, коли це трапляється несподівано, що не завадить жінці зрадіти своєму цікавому положенню. Тому краще готувати жіночий організм до ролі матері на майбутнє, навіть якщо ви не збираєтеся вагітніти в найближчі кілька років. Все одно ж коли-небудь наважитеся на цей важливий крок.

 

Значення фолієвої кислоти під час вагітності

 Фолієва кислота бере участь у безлічі процесів: в обміні речовин, виробленню еритроцитів, в роботі серцево-судинної системи та шлунково-кишкового тракту. Вона допомагає функціонувати імунній та нервовій системі.

 Коли з кишечником все гаразд, організм цілком може добувати з їжі необхідний обсяг вітаміну В9 самостійно. Але рідко можна зустріти людину з ідеальним станом мікрофлори кишечника, тому організму необхідна допомога.

• Потреба в В9 у організму, який виношує нове життя, істотно збільшується. Винятково важливою є фолієва кислота в першому триместрі вагітності. Причина в тому, що вітамін відіграє важливу роль у формуванні плаценти, а її роль в протіканні вагітності величезна.

• Плацента - це та оболонка, де знаходиться майбутній чоловічок, його тепле містечко, яке його живить, зігріває і зберігає його маленьке внутрішньоутробну життя. Нестача фолієвої кислоти може сприяти перериванню вагітності.

• Фолієва кислота допомагає формуванню ДНК і нервової трубки. Дефіцит цього вітаміну згубний для плода і може призвести до серйозних патологій: мозкові грижі, затримка розумового розвитку, фізичні дефекти, наприклад, «заяча губа».

 Це неповний список, але по ньому можна зрозуміти, наскільки це серйозно.

 Але не будемо більше вас лякати. Адже ви вже зрозуміли наскільки все серйозно, і будете приймати фолієву кислоту по схемі, яку виписав вам лікар, чи не так?


Продукти, які містять фолієву кислоту

 Продуктів, за допомогою яких можна «поживитися» фолієвою кислотою, досить багато. Наприклад: бобові, зелений салат, зелена цибуля, вже згаданий шпинат, спаржа. Її містять бобові, буряк, морква, цитрусові, малина, полуниця, мед, а також борошно грубого помелу та пивні дріжджі. Є вона і в печінці, і в молочних продуктах: сир, а також в яєчному жовтку.

 Щоб заповнити запаси вітаміну В9, намагайтеся вживати більше листової зелені в сирому вигляді, як відомо, термообробка знижує вміст вітамінів в продуктах. Салат із зелені і овочів, заправлений олією, наприклад, оливковою,  що сприяє засвоєнню вітамінів, зокрема фолієвої кислоти, яка вам так потрібна.

 Фолієва кислота прекрасно засвоюється в комплексі з вітамінами В2 і В12, однак практично не засвоюється з цинком, майте це на увазі.

 

 

 

 
Коментарі:
Залишити коментар:
:
E-mail:
:
Надіслати