Ви плануєте вагітність

Плануєте завести дитину, цей розділ саме для вас. Дізнайтеся багато корисної інформації про те як стати мамою.

Детальніше >>
Ви не плануєте вагітність

Якщо хочете знати все про контрацепцію, то цей розділ допоможе уникнути небажаної вагітності.

Детальніше >>
<< Повернутися до списку статей

Як подолати стрес під час вагітності?

Як подолати стрес під час вагітності?
1. Отримайте максимум знань.

Часто ми боїмося від незнання. Вагітній жінці слід ознайомитися з фізіологічними аспектами перебігу вагітності та пов'язаними з ними змінами в даний період. Потрібно дізнатися про можливі емоційні та поведінкові особливості, характерні для жінок, в період виношування дитини. Після отримання цих знань (через Інтернет, книги, ТБ), Ви будете легко відслідковувати зміни свого стану, дізнаватися у себе ознаки негативних емоцій і своєчасно з ними боротися.

2. Промовите всі проблеми вголос.

Поки ми носимо свої тривоги всередині, вони руйнують нас. Коли ми їх озвучуємо, з'являється інше бачення ситуації. Як правило, сама подія не так неприємна, як наше сприйняття її. Промовте з чоловіком, подругою, лікарем те, що Вас турбує і Вам стане набагато легше і комфортніше. Ви переконаєтеся, що даремно переживали з цього приводу.

3. Релакс.

Не забувайте про відпочинок. Сядьте зручніше, сконцентруйтеся на своєму диханні. Дихайте повільно і глибоко, зосереджуючи увагу на кожному вдиху і видиху. Уявіть, що Ви перебуваєте у комфорному місці: можливо це ліс, а може бути берег якогось водоймища, може бути десь ще ... І з кожним Вашим видихом, Ви відчуваєте, як негативні думки виходять з Вашого тіла у навколишній простір і вітром несуться вдалину, а з кожним Вашим вдихом життєва енергія і відчуття радості заповнюють Ваші легені і розносяться струмом крові по всьому тілу ... Ви навіть можете відчути приплив тепла і сил. Посміхніться! Життя прекрасне!

4. Масаж і ароматерапія.

Попросіть свого чоловіка або близьку людину легкими рухами погладити Вам спину, шию, плечі. Можна використовувати аромасла із заспокійливим ефектом: масла грейпфрута, лимона, розмарину, іланг-ілангу, герані, кедра, м'яти, чайного дерева, бергамоту, сандала, евкаліпта і лаванди. Не забувайте, що сила впливу в ефірних масел різна і залежить від дозування та індивідуальної реакції. Виберіть таке, яке Вам створює найбільш комфортне стан.

5. Водні процедури.


Прийміть теплий душ, побалуйте свою шкіру ніжним гелем або рідким милом. Відчуйте, як вода знімає Ваше напруга, розчиняє Ваші турботи, забирає негативні емоції. Коли Ви вийдете з ванної кімнати, Ви відчуєте легкість, свіжість і безтурботність.

6. Позитивне мислення.

Шукайте в кожній ситуації позитивну сторону. Навіть якщо все здається безнадійним, зробіть "рефреймінг" - поміняйте рамку для того, що відбувається. Наприклад, можна сказати "знову дощ, сірість, всі з парасольками, все сумно і  безрадісно", а можна спробувати сказати інакше: "знову дощ, ці крапельки, стукають об підвіконня створюють таке відчуття затишку в моїй кімнаті" або "знову дощ, як чудово, коли, як за помахом диригентської палички, всі люди на мить зупиняються і відкривають свої різнокольорові парасольки, і як цікаво розглядати візерунок кожного парасольки і придумувати історії чому у цієї людини саме така парасолька ... "
Спробуйте, це дуже цікаво!

7. Насолоджуйтеся.

Дозвольте собі робити те, що приносить Вам задоволення: співайте, танцюйте, ходите в кіно. Чим більш захоплююче Ваше проведення часу, тим краще.

8. Правильне харчування.

Не забувайте про правильне харчування для себе і майбутньої дитини. Рекомендації дуже прості: все, що шкідливо - виключіть! А все інше можна їсти)))

9. Здоровий сон.

Не дозволяйте собі дуже пізно лягати спати. Провітріть приміщення, прочитайте главу улюбленої позитивної книги і лягайте в ліжко. Вам обов'язково потрібно спати не менше 8 годин на добу.

10. Допомога психолога.

Якщо ви все-таки самостійно не можете впоратися зі стресом, зверніться за допомогою до хорошого психолога (наприклад, до консультанта нашого сайту - Валентині Паробій).
                                                                                                                    Автор статті: Шуригіна Тетяна.
Коментарі:
Залишити коментар:
:
E-mail:
:
Надіслати