Ви плануєте вагітність

Плануєте завести дитину, цей розділ саме для вас. Дізнайтеся багато корисної інформації про те як стати мамою.

Детальніше >>
Ви не плануєте вагітність

Якщо хочете знати все про контрацепцію, то цей розділ допоможе уникнути небажаної вагітності.

Детальніше >>
<< Повернутися до списку статей

Визначення овуляції по вагінальним виділенням

Визначення овуляції по вагінальним виділенням


Для чого потрібно визначати овуляцію?

Менструальний цикл жінки можна умовно розділити на дві фази.

У першій фазі, яка починається з моменту менструації, відбувається дозрівання яйцеклітини. Потім відбувається овуляція, яку безпосередньо «запускає» так званий лютеїнізуючий гормон. Сплеск його вмісту в крові відбувається за 1-2 дні до овуляції.

 Після овуляції настає друга фаза менструального циклу: фолікул перетворюється на так зване жовте тіло - тимчасову залозу, яка виділяє гормон прогестерон, необхідний для того, щоб підготувати поверхню матки до імплантації зародка. Якщо ж вагітність не настає, ендометрій матки відшаровується і починаються наступні місячні.

 Яйцеклітина здатна до запліднення тільки безпосередньо після овуляції (через добу, рідко - дві, незапліднена яйцеклітина гине). Період від підвищення рівня лютеїнізуючого гормону за 24-48 годин до овуляції (саме стільки зберігають активність сперматозоїди в фаллопієвих трубах) до однієї доби після овуляції є періодом фертильності - відрізок менструального циклу, протягом якого жінка може завагітніти. Тому визначення овуляції необхідно як для планування вагітності, так і для контрацепції.

 

Суть методу визначення овуляції по виділенням

 В залежності від фази менструального циклу змінюється безліч анатомічних і фізіологічних параметрів репродуктивної системи, в тому числі і слизових виділень із шийки матки - так званого цервікального слизу.

 У стерильний період циклу (тобто в той час, коли жінка не готова до зачаття) цервікальний слиз густий. Він закупорює канал шийки матки, перешкоджаючи проникненню інфекції. Ну а в фертильному періоді перед овуляцією слиз розріджується, що сприяє проникненню сперматозоїдів в матку, фаллопієві труби.

 Суть методу визначення овуляції по цервікальним виділенням полягає в тому, що, будучи розрідженою, цервікальний слиз виділяється і в піхву. Станом вагінальних виділень і можна визначити овуляцію.


В чому недоліки визначення овуляції по виділенням

 На жаль, цервікальний метод визначення овуляції не можна назвати точним. Наприклад, у деяких жінок тягучий вологий слиз може з'являтися кілька разів за цикл, а іноді виділення з піхви можуть спостерігатися протягом усього циклу.

 Також метод визначення овуляції по виділенням непридатний у разі деяких хвороб, наприклад, молочниці.

 

Альтернативи методу визначення овуляції по виділенням

 На щастя, визначенню овуляції по виділенням існує багато альтернатив, наприклад, визначення овуляції за календарем, графіками базальної температури, візуалізації фолікула за допомогою УЗД та виявлення сплеску лютеїнізуючого гормону в сечі перед овуляцією. Останній метод напевно є найточнішим і зручним.

 У клініках метод визначення овуляції по зміні концентрації лютеїнізуючого гормону використовується досить давно, а з появою тестів для домашнього використання цей високоточний метод визначення овуляції по зростанню концентрації лютеїнізуючого гормону став доступним для кожної жінки. Клінічними випробуваннями доведено, що тести, які виявляють сплеск лютеїнізуючого гормону, дозволяють за 1-2 дні визначити овуляцію в 99% випадків.

 Одним з найкращих тестів для визначення овуляції на українському ринку по праву вважаються SOLO і SOLO mini від компанії Pharmasco. Ці тести дозволяють достовірно і з найменшими зусиллями визначити настання овуляції за лічені хвилини.

 У кожній упаковці SOLO і SOLO mini міститься п'ять тестів - оптимальна кількість для разового визначення овуляції. Тести SOLO - це зручні струменеві тести. Для проведення тестування досить піднести тест під струмінь сечі. Тести SOLO mini являють собою економ-формат тестів: 5 тест-смужок (необхідний збір сечі) і безкоштовний тест на вагітність, який дозволить оцінити довгоочікуваний результат. Також є другий варіант тестів SOLO mini - 3 тест-смужки, що є мінімальною кількістю для визначення овуляції в одному циклі.

Коментарі:
Залишити коментар:
:
E-mail:
:
Надіслати