Ви плануєте вагітність

Плануєте завести дитину, цей розділ саме для вас. Дізнайтеся багато корисної інформації про те як стати мамою.

Детальніше >>
Ви не плануєте вагітність

Якщо хочете знати все про контрацепцію, то цей розділ допоможе уникнути небажаної вагітності.

Детальніше >>
<< Повернутися до списку статей

Принцип роботи тесту на вагітність

Принцип роботи тесту на вагітність

 

 

 

Тести на вагітність, які використовуються в домашніх умовах, базуються на прямому імунохроматографічному методі визначення рівня хоріонічного гонадотропіну в сечі. В основі методу лежить взаємодія специфічних антитіл з антитілом (хоріонічним гонадотропіном). Антитіла пов'язані з колоїдним золотом, яке виконує функцію візуалізації: забарвлює тестову та / або контрольну лінії в рожевий колір. При наявності хоріонічного гонадотропіну в сечі на тесті з'являються 2 лінії: тестова і контрольна (позитивний результат), за відсутності маркера - тільки одна лінія (негативний результат).


Хоріонічний гонадотропін (ХГ) - це гормон, який виробляється тканиною плаценти після запліднення. При нормальній вагітності ХГ з'являється в сечі з 7-го дня після запліднення і відповідає концентрації 10 мМО / мл і вище. Надалі, у міру розвитку вагітності, рівень хоріонічного гонадотропіну підвищується кожні два дні в 2 рази до 10-11-го тижня вагітності, а потім поступово знижується.


Тести на вагітність вибірково взаємодіють з хоріонічним гонадотропіном і показують позитивний результат (наявність вагітності) при концентрації ХГ в сечі вище порогового рівня. Якщо концентрація ХГ не досягла порогових значень - результат тестування негативний.

У звичайних тестах на вагітність пороговий рівень (чутливість тесту) становить 25 мМО / мл, тому такі тести визначають вагітність тільки з першого дня затримки менструації: приблизно на 14-й день після зачаття. Для максимально раннього визначення вагітності використовуються тести з ультрависокої чутливістю:
DUET ™, SEZAM ™,

ULTRA ™

 

. Їх пороговий рівень - 10 мМО / мл, тобто вони можуть діагностувати вагітність з перших днів підвищення хоріонічного гонадотропіну, що відповідає 7-го дня після запліднення. Не важко здогадатися, що за допомогою таких тестів можна визначити вагітність ще до передбачуваної затримки менструації. Рання діагностика допомагає жінці вчасно прийняти рішення про подальшому перебігу вагітності, змінити спосіб життя і т.д.


                                                          Автор: Шуригіна Тетяна.

Коментарі:
Залишити коментар:
:
E-mail:
:
Надіслати