Ви плануєте вагітність

Плануєте завести дитину, цей розділ саме для вас. Дізнайтеся багато корисної інформації про те як стати мамою.

Детальніше >>
Ви не плануєте вагітність

Якщо хочете знати все про контрацепцію, то цей розділ допоможе уникнути небажаної вагітності.

Детальніше >>
<< Повернутися до списку статей

Овуляція та вагітність

Овуляція та вагітність

Як пов’язані визначення овуляції та вагітність?

 Овуляція - це процес дозрівання і виходу яйцеклітини з яєчника в порожнину тіла. Процес овуляції завершує фазу дозрівання фолікула, яка починається під час місячних.

 На різних стадіях процес зростання фолікула і дозрівання яйцеклітини контролюють кілька різних гормонів. Однак основну роль у процесі овуляції грає так званий лютеїнізуючий гормон, який виділяє гіпофіз. Так, за 24-48 годин до овуляції в крові та сечі спостерігається різке підвищення концентрації цього гормону.

 Визначення дня овуляції дуже важливо для планування вагітності. Справа в тому, що незапліднена яйцеклітина гине вже через добу після настання овуляції. Тому фертильний період в менструальному циклі настає за два - три дні до овуляції (сперматозоїди здатні зберігати активність до 3-х діб) і закінчується через день-два після овуляції. Але найсприятливішими для зачаття днями є день перед овуляцією і день овуляції.

 Тобто, сплеск рівня лютеїнізуючого гормону фактично означає початок самого найсприятливішого для зачаття періоду .

 


Визначення овуляції та лікування безпліддя

 Особливо актуальним є визначення дня овуляції для жінок, які страждають безпліддям. Точне визначення дня овуляції дозволяє правильно розрахувати час для проведення діагностичних тестів і тому дозволяє суттєво зменшити кількість утомливих відвідувань клініки.

Наприклад, необхідно точно визначити день овуляції для проведення посткоїтального тесту - аналізу того, як сперматозоїди взаємодіють з виділеннями в каналі шийки матки, так званим цервікальним слизом. (Порушення рухливості сперматозоїдів при контакті зі слизом в шийці матки є досить поширеною причиною безпліддя). Однак властивості цервікального слизу сильно варіюють залежно від фази менструального циклу. І для того, щоб тест був репрезентативний, його необхідно проводити саме в момент овуляції.

Визначення овуляції є дуже важливим і для вимірювання товщини ендометрію при УЗД. Знання дня овуляції дозволить скоротити кількість повторних досліджень.

Визначення овуляції необхідно також при підготовці до біопсії ендометрію. Лише у випадку, якщо біопсія була проведена саме в день овуляції, цей тест в змозі об'єктивно показати стан тканин.

Нарешті, визначення овуляції необхідно для точного визначення рівня прогестерону. Цей тест необхідно проводити на 7 день після овуляції.

 

Які існують методи для визначення овуляції?

 Для визначення овуляції існує досить багато методів. Наприклад, календарний метод, який полягає в обчисленні можливого дня виходу яйцеклітини на основі тривалості менструального циклу або метод вимірювання ректальної температури, заснований на зміні температури в прямій кишці після пробудження в залежності від фази менструального циклу. Також, визначення овуляції можливо шляхом візуалізації фолікула за допомогою УЗД.

 На жаль, визначення овуляції за календарем є вкрай ненадійним. Визначення овуляції по ректальній температурі - це досить надійний метод, але він вимагає вимірювань температури в один і той же час, протягом декількох місяців щодня. До того ж, цей спосіб визначення овуляції дозволяє лише встановити, що вона вже сталася, і, отже, найбільш сприятливий день для зачаття вже пропущений.

 Ультразвукові дослідження досить точні, але вимагають частих відвідувань клініки. Тому, в останні роки гінекологи всього світу рекомендують жінкам, які бажають завагітніти, користуватися методом визначення овуляції, заснованому на виявленні підвищення рівня лютеїнізуючого гормону в крові та сечі перед виходом яйцеклітини. Він є самим надійним і зручним.

 Метод визначення овуляції по сплеску лютеїнізуючого гормону дозволяє завчасно дізнатися про день овуляції. Надійність цього методу визначення овуляції досягає 99%. Для виявлення сплеску лютеїнізуючого гормону використовуються тест-системи, призначені для домашнього застосування. Подібні тести сконструйовані таким чином, щоб вони «не помічали» фонових рівнів гормону, який присутній в організмі протягом усього циклу, а давали позитивну реакцію тільки на сплеск гормону перед овуляцією.

 Одними з найкращих тестів для визначення овуляції на українському ринку по праву вважається SOLO і SOLO mini від компанії Pharmasco. Ці тести дозволяють достовірно і з найменшою кількістю зусиль визначити настання овуляції за лічені хвилини. Потрібно лише занурити тест в ємність з сечею або підставити його під струмінь сечі. Вже через кілька хвилин можна точно дізнатися про сплеск гормону, що передує овуляції.

 У кожній упаковці SOLO і SOLO mini міститься п'ять тестів - оптимальна кількість для разового визначення овуляції. Тести SOLO - це зручні струменеві тести. Тести SOLO mini являють собою економ-формат тестів: 5 тест-смужок (необхідний збір сечі) і безкоштовний тест на вагітність, який дозволить при затримці місячних дізнатися про довгоочікуване зачаття дитини. Також існує другий варіант економ-формату тестів SOLO mini - 3 тест-смужки - мінімальна кількість для визначення овуляції в одному циклі.

Коментарі:
Залишити коментар:
:
E-mail:
:
Надіслати