Ви плануєте вагітність

Плануєте завести дитину, цей розділ саме для вас. Дізнайтеся багато корисної інформації про те як стати мамою.

Детальніше >>
Ви не плануєте вагітність

Якщо хочете знати все про контрацепцію, то цей розділ допоможе уникнути небажаної вагітності.

Детальніше >>
<< Повернутися до списку статей

Ультразвук при діагностиці вагітності

Ультразвук при діагностиці вагітності

 Ультразвукові хвилі випромінюються передавачем (та частина апаратури, яка прикладається до тіла) і з малюнку відображених «ехо»-хвиль вибудовується картинка тканин, які розташовані нижче. Тверді поверхні, такі як кістка, відображають сильніше ехо, ніж м'які тканини або рідини, надаючи кістяному скелету білий колір на екрані. У звичайних апаратах УЗД використовуються імпульси ультразвуку, що тривають тільки долю секунди, а під час інтервалу між хвилями апаратура розпізнає відбите ехо.

 В останні роки ультрасонографісти стали використовувати вагінальне ультразвукове дослідження, при якому передавач розміщують високо в піхві, набагато ближче до тіла, яке розвивається. Цей метод використовується переважно на ранніх термінах вагітності, коли сканування через стінку очеревини не може дати якісного зображення. Однак, під час вагінального УЗД рівень впливу буде високим, тому що, поки немає достатньої кількості проміжної тканини, яка захищає немовля, що знаходиться на вразливій стадії розвитку.

 Вагінальне УЗД не є приємною для жінки процедурою. Термін «діагностичне зґвалтування» був введений в практику з метою опису тих відчуттів, які виникають у деяких жінок під час вагінального обстеження. Але все ж, вагінальне УЗД є дуже важливою процедурою для вагітної жінки.

 Ще одним недавнім застосуванням ультразвуку став тест на прозорість шийної складки, при якому приблизно на третьому місяці вагітності вимірюється товщина шийної складки на задній частині голови немовляти. Товста шийна складка може говорити про синдром Дауна у дитини зі статистичною ймовірністю. Коли ризик для дитини оцінюється більше 1: 250, рекомендується проведення більш точного дослідження, що включає в себе амніоцентез (спеціальне дослідження, в ході якого з матки береться зразок навколоплідної рідини для лабораторного аналізу, щоб перевірити, чи немає у вашої дитини якихось серйозних хромосомних відхилень) або пробу ворсинчатого хоріону (перевірка хромосом плоду, аналіз маленької проби плаценти).

 Також, в домашніх умовах, легко і зручно можна стежити за перебігом вагітності за допомогою швидких тестів, які допоможуть виявити такі стани як: позаматкова вагітність, передчасний розрив плодових оболонок, загроза передчасних пологів.

 Ультразвукове дослідження разом із швидкими тестами дозволить Вам відчувати себе впевнено під час вагітності, а також запобігати небажаним наслідкам в ході виношування Вашого малюка.

Коментарі:
Залишити коментар:
:
E-mail:
:
Надіслати