Ви плануєте вагітність

Плануєте завести дитину, цей розділ саме для вас. Дізнайтеся багато корисної інформації про те як стати мамою.

Детальніше >>
Ви не плануєте вагітність

Якщо хочете знати все про контрацепцію, то цей розділ допоможе уникнути небажаної вагітності.

Детальніше >>
<< Повернутися до списку статей

Календар вагітності: 2 тиждень

Календар вагітності: 2 тиждень
Найважливішою подією другого тижня вагітності є овуляція - вихід зрілої яйцеклітини з яєчника. Відбувається вона в середньому, на 14 день менструального циклу (при тривалості 28 днів).

Якщо статеві відносини сталися в період овуляції, значить, існує велика ймовірність зачаття. Але при статевому контакті на 1 день раніше чи пізніше, вірогідність істотно знижується. Це пов'язано з невеликою тривалістю життя яйцеклітини - всього 24 години (іноді до 48 годин). Тому дуже важливо парі, що планує зачаття, правильно визначити день овуляції. Це можна зробити декількома методами: визначення базальної температури, УЗД-діагностика і за допомогою тестів на овуляцію.

У перших 2-х методів є ряд особливостей, які обмежують їх застосування. Вимірювання базальної температури дозволяє визначити овуляцію після того, як вона сталася, і спроектувати дату овуляції на наступний місяць. При непостійному менструальному циклі такий вид прогнозу може бути недостовірним. Крім цього, на температурний метод впливає багато зовнішніх чинників: щонайменше недотримання техніки вимірювання (пропуск днів, підйом з ліжка до вимірювання і т.д.), мала тривалість сну, наявність нездужання, заміна термометра. Тому, вимірювання температури більше необхідно як діагностичний критерій функціональної активності яєчників (двухфазность менструального циклу), ніж для визначення овуляції.

Метод УЗД є досить достовірним методом вимірювання, але дорогим (оплата за кожен день УЗД-діагностики). Його не можуть дозволити собі жінки, що ведуть активний спосіб життя, тому що потрібно щоденне відвідування жіночої консультації.

Найбільш сучасним і зручним способом визначення овуляції є застосування тестів на овуляцію, наприклад, SOLO та SOLO mini, які можна придбати в аптеці. Вони дозволяють жінці самостійно в домашніх умовах провести тестування і спланувати зачаття. Найбільш важлива характеристика тестів на овуляцію - здатність спрогнозувати овуляцію за 24-48 годин. Це дозволяє парі спланувати зачаття.


Тесты SOLO и SOLO mini – единственные тесты на овуляцию, рекомендованные Ассоциацией акушеров-гинекологов Украины.Коментарі:
Залишити коментар:
:
E-mail:
:
Надіслати