Ви плануєте вагітність

Плануєте завести дитину, цей розділ саме для вас. Дізнайтеся багато корисної інформації про те як стати мамою.

Детальніше >>
Ви не плануєте вагітність

Якщо хочете знати все про контрацепцію, то цей розділ допоможе уникнути небажаної вагітності.

Детальніше >>
<< Повернутися до списку статей

Календар вагітності: 20 тиждень

Календар вагітності: 20 тиждень
До 20-му тижні вагітності Ви могли набирати по 0,5 кг на тиждень. Тепер потрібно особливо стежити за харчуванням, так як наступні тижні - період інтенсивного росту дитини, тобто збільшення Вашої ваги. Оптимальна надбавка до 20 тижнях - 3 кг.

   
НОВІ ВІДЧУТТЯ
На шкірі можлива поява пігментних плям, але після пологів вони обов'язково зійдуть. З сосків, ймовірно, виділяється жовтувата напівпрозора рідина - молозиво. Витирайте її серветкою. Нив жодному разі не намагайтеся видавлювати.

Можливо, Вам доставляють деяку незручність такі звичайні при вагітності явища, як рясні виділення з піхви і кровоточивість ясен. Суглоби та зв'язки розслаблені, тому не виключені болі в попереку та інших місцях.

   
ЩО РОБИТИ
Зберігайте правильну поставу і не напружуйте спину. Носіть взуття на низьких підборах.
Почніть думати про предмети першої необхідності для малюка.

   
МАЛИШ ЗРОСТАЄ
На голові з'явилися волосся. Формуються зуби. Утворюється первородне мастило - біле жироподібних речовин, що захищає шкіру дитини в матці.
Ручки і ніжки вже розвинені. Через Вашу кров дитині передаються захисні речовини, що забезпечують опірність організму. Дитина дуже активний; Ви відчуєте його рух - як ніби слабке тремтіння. Він може реагувати на зовнішні звуки. Але якщо поштовхи нечасті, не турбуйтеся: у цей час у багатьох настає період затишшя.

   
ЩОБ ДОБРЕ ВИГЛЯДАТИ
У середині вагітності Ваше самопочуття і зовнішній вигляд, ймовірно, покращаться: порозовеют щоки, волосся заблищать. Але це буває не у всіх. Іноді високий рівень гормонів позначається на шкірі, нігтях і волоссі несприятливо. Втім, навіть самі неприємні зміни проходять після пологів.
Густі, блискуче волосся - нерідко винагороду за всі тяготи вагітності. Однак трапляється й зворотне: жирне волосся можуть стати маслянистими, навіть сальними, сухі - почнуть ламатися і випадати. Волосяний покрив на обличчі і на тілі злегка темніє.
Що робити. Якщо волосся стало сухим і ламким, користуйтеся м'яким шампунем і кондиціонером, не пересушуйте їх феном. Жирне волосся мийте частіше. Під час вагітності волосся ведуть себе непередбачувано, тому краще не фарбуватися і не робити завивку.

Шкіра
Під час вагітності шкіра поліпшується, стає гладкою, чистою і ніжною. Проте буває й навпаки: шкіра стає або жирною, або сухий, іноді покривається плямами.
Що робити. Очищайте шкіру лосьйоном. Сухі ділянки - зволожуючим молочком. Купаючись, додайте у воду косметичне масло. Намагайтеся не користуватися милом.

    Колір шкіри

Посилення пігментації шкіри у вагітних - явище звичайне. Як прави ¬ ло, темніють і збільшуються родимки, веснянки, рубці і шрами. На животі часто виступає коричнева смужка. Коричневі плями можуть з'явитися на обличчі і шиї, утворюючи своєрідну маску. Після пологів вона зникне.
Що робити. Уникайте прямих сонячних променів - вони посилюють пиг ¬ ментації. Якщо Вам все ж доведеться бувати на сонці, користуйтеся захисним кремом. Не намагайтеся позбутися від плям; краще нанести тональний крем.

   
Нігті
Можливо, Ви помітите, що нігті стали більш ламкими.
Що робити. Не забувайте вдягати рукавички для роботи по дому.

   
Чи можна здійснювати далекі поїздки?
Відмовляти собі в подорожах не має сенсу, якщо тільки Ви не їздите в поодинці, особливо на машині. Візьміть в дорогу зручну, вільний одяг. Для поліпшення кровообігу кожні 2 години робіть коротку зупинку, щоб кілька хвилин походити.

  
Обов'язково майте при собі обмінну карту.




Коментарі:
Залишити коментар:
:
E-mail:
:
Надіслати