Ви плануєте вагітність

Плануєте завести дитину, цей розділ саме для вас. Дізнайтеся багато корисної інформації про те як стати мамою.

Детальніше >>
Ви не плануєте вагітність

Якщо хочете знати все про контрацепцію, то цей розділ допоможе уникнути небажаної вагітності.

Детальніше >>
<< Повернутися до списку статей

Токсоплазмоз - небезпечна хвороба

Токсоплазмоз - небезпечна хвороба

Збудником хвороби є одноклітинний організм Toxoplasma gondii.
Особливістю цього паразитичного організму є те, що майже всі тварини, в тому числі і людина, є проміжними хазяями токсоплазм.
У ролі основного хазяїна виступають лише представники родини котячих. Тому джерелом зараження для людини переважно є домашня кішка.
Україна - одна із небагатьох країн світу, де ситуація щодо поширення токсоплазмозу серед різних видів тварин донедавна була невідомою. За останні роки нами було встановлено, що більше 50 % котів, 75 % собак і 42 % кіз є позитивно реагуючими до збудника токсоплазмозу.

Хвороба як у людей, так і серед тварин перебігає хронічно або ж проявляється невиношуванням та іншими патологіями вагітності. Особливо небезпечним є дане захворювання для молодих сімей. Зараження на токсоплазмоз за шість місяців до настання вагітності та у перші 2 триместри вагітності можуть бути причинами викиднів у жінок. Одним із джерел зараження на токсоплазмоз людини є представники родини котячих, які в гострий період захворювання виділяють мільйони ооцист у навколишнє середовище. Саме тому важливим є вчасна діагностика токсоплазмозу серед котів і у разі виявлення захворювання - подальше їх лікування.

Діагноз на токсоплазмоз встановлюють лабораторними методами, зокрема через копроскопію. Однак копроскопічні дослідження не завжди є надійним діагностичним тестом. Це пов'язано з тим, що період виділення ооцист з фекаліями у котів порівняно короткий і, як правило, завершується до появи клінічних ознак хвороби. Саме тому все більш широкого за- стосування останнім часом набули серологічні методи діагностики, зокрема імунохроматографічний аналіз (ІХА). Цей метод аналізу базується на принципі тонкошарової хроматографії, що полягає у реакції між антигеном і відповідними йому антитілами в біологічних матеріалах. Сьогодні цей метод широко використовують для виявлення вірусів, різних гормонів, збудників інфекційних захворювань.

Перевагою методу є простота і швидкість його застосування, можливість візуальної оцінки результату без використання специфічних дороговартісних приладів.

Аналіз може бути проведений неспеціалістом у будь-яких умовах. Саме тому з метою попередження зараження людей на токсоплазмоз можна періодично проводити лабораторні дослідження крові котів у клініках ветеринарної медицини з використанням імунохроматографічного методу.

Токсоплазмоз - поширена хвороба різних видів тварин та людини. Виявлення зараження допоможе не тільки своєчасно почати лікування, а й уникнути досить серйозних ризиків

Текст: М. В. ГАЛАТ, кандидат ветеринарних наук, доцент Національний університет біоресурсів і природокористування України

Токсоплазмоз - небезпечна хвороба Сучасні методи діагностики

 

На ринку України запропонова на тест-система CITO TEST Feline Toxo IgG/IgM Ab для виявлення імуноглобулінів класів G та M антитіл до Toxoplasma gondii в цільній крові, сироватці або плазмі тварин родини котячих.

Така тест-система містить пластикову тест-касету, в якої є дві смужки: одна для виявлення імуноглобулінів класу G, а інша - для виявлення імуноглобулінів класу M до Toxoplasma gondii. Результат реакції можна оцінити за 5-10 хвилин. Так, позитивний результат на імуноглобуліни класу G означає, що кіт є хворим не більше одного року. Позитивний результат на імуноглобуліни класу М означає, що кіт був заражений не більше 4-х місяців. Позитивний результат на імуноглобуліни обох класів (G і M) означає, що кіт інвазований збудником T. gondii вперше, а зараження відбулося не більше 4-х місяців та не менше 2-х тижнів. Це може свідчити про гостру стадію токсоплазмозу.

Реалізація таких імунохроматографічних систем здійснюється офіційним дистриб'ютором в Україні - фірмою «Pharmasco».

Коментарі:
Залишити коментар:
:
E-mail:
:
Надіслати