: | |
E-mail: | |
: | |
![]() ![]() ![]() ![]() Надіслати
|
Плануєте завести дитину, цей розділ саме для вас. Дізнайтеся багато корисної інформації про те як стати мамою.
Якщо хочете знати все про контрацепцію, то цей розділ допоможе уникнути небажаної вагітності.
Задавайте питання і діліться досвідом з іншими учасниками нашого затишного спільноти на сторінках нашого форуму.
<< Повернутися до списку статей
Дата: 10:27 - 1.04.2015 року
Рекомендації жінкам, які планують вагітність![]() Планування вагітності необхідно, ще й тому, що це серйозне навантаження для організму навіть абсолютно здорової жінки. Здоров'я майбутнього батька не менш важливе, оскільки малюкові передаються його гени, а разом з ними і багато хронічних захворювань, які можуть бути потенційно небезпечними для життя майбутньої дитини. Починати планування вагітності краще за кілька місяців до зачаття. Для цього потрібно не тільки пройти медичне обстеження, а й проаналізувати і змінити свій спосіб життя, усунути шкідливі звички.
Відмова від шкідливих звичок Для того щоб звести до мінімуму ризик для майбутньої дитини, жінці потрібно повністю відмовитися від куріння і вживання алкоголю як мінімум за 3 місяці до зачаття, оскільки ці фактори можуть викликати зміни в статевих клітинах і призвести до різних генетичних порушень у майбутньої дитини. Відмовитися від куріння необхідно і майбутньому батькові: крім негативної дії на статеві клітини майбутнього тата, не можна не враховувати і фактор пасивного куріння, який впливає на жінку. Яйцеклітини (ооцити) формуються в організмі жінки ще до її народження, їх кількість визначена. Алкоголь може зашкодити яйцеклітини набагато раніше, до настання вагітності. Найчастіше це пов'язано із зловживанням алкогольними напоями (в тому числі пивом), особливо в юному віці, коли йде становлення репродуктивної системи жінки. Оскільки точних даних про те, яка кількість алкоголю може призвести до згубних наслідків, немає, краще вживати алкоголь помірно не тільки у зв'язку з планованою вагітністю, а й протягом усього життя. Куріння має на жінку дуже згубний вплив: отрути, що містяться в тютюновому димі запускають процес загибелі яйцеклітин, ймовірність настання вагітності знижується, а під час вагітності у жінки, яка палить, значно вище ризик невиношування в порівнянні з тою, яка не палить. У чоловіків сперматозоїди дозрівають в чоловічих статевих залозах – яєчках. Цикл дозрівання сперматозоїдів триває 70-75 днів. Алкоголь має пряму травмуючу дію: яєчки зменшуються в розмірах, концентрація сперматозоїдів в спермі падає, вони втрачають рухливість, в результаті запліднююча здатність сперми знижується. Така ж ситуація з курінням: воно знижує кількість сперматозоїдів, змінює склад сперми, робить сперматозоїди менш рухливими. Однак, повна відмова від куріння і вживання алкоголю протягом 2-3 місяців відновлює склад і функцію сперми.
Режим дня Хронічний стрес, синдром хронічної втоми, недосипання, постійне нервове напруження - це ті чинники, до яких схильні більшість з нас. Всі вони негативно впливають на жіночу та чоловічу репродуктивні системи, призводять до ослаблення захисних сил організму. Лікування в даному випадку одне - повноцінний відпочинок. Прогулянки на свіжому повітрі дуже важливі для жінки, яка планує вагітність. Тривалість робочого дня найкраще планувати не більше 8 годин, з перервою на обід. Від роботи у вихідні дні, в нічні зміни доцільно утриматися. Жінці, яка планує вагітність, потрібен повноцінний нічний сон, тривалість якого не повинна бути менше 8-9 годин. Також до настання вагітності необхідно оцінити ступінь безпеки роботи батьків для майбутнього малюка. У тому випадку, якщо робота пов'язана з професійними шкідливостями (хімічними речовинами, наприклад свинцем, ртуттю, пестицидами, барвниками, розчинниками, іонізуючим або рентгенівським випромінюванням), це може призвести до пороків розвитку у майбутньої дитини. У цьому випадку необхідно проконсультуватися з лікарем-профпатологом і по можливості змінити місце роботи хоча б на 2-3 місяці до вагітності і на час вагітності. Прийом ліків Якщо жінка використовувала оральні контрацептиви (протизаплідні таблетки), їх потрібно відмінити за 2-3 місяці до планованого зачаття, а з метою запобігання вагітності використовувати інший спосіб (найкраще презерватив). Це необхідно для відновлення власного гормонального фону напередодні планованої вагітності. Рекомендація доцільна тільки для здорових жінок, у яких оральна контрацепція не використовувалася як лікувальний засіб. У випадках, коли контрацептиви були призначені за медичними показниками з метою лікування, гінеколог може рекомендувати планування вагітності в першому ж циклі після скасування контрацепції. При використанні спіралі, після її видалення до настання вагітності має пройти 2-3 місяці, оскільки чужорідне тіло в порожнині матки травмує стінку матки, збільшує ризик позаматкової вагітності та інфекцій. Сперміциди володіють місцевою короткочасною дією, тому не впливають на запліднення та імплантацію зародка в матці. Однак сперміциди пошкоджують сперматозоїди, і, якщо вагітність наступає при заплідненні яйцеклітини пошкодженим сперматозоїдом, можливе формування вад плоду. Скасування сперміцидів потрібно проводити з початку менструального циклу, якщо в цьому циклі планується настання вагітності.
Коментарі:
Залишити коментар:
|
Пошук:
Особистий кабінет:
|