Ви плануєте вагітність

Плануєте завести дитину, цей розділ саме для вас. Дізнайтеся багато корисної інформації про те як стати мамою.

Детальніше >>
Ви не плануєте вагітність

Якщо хочете знати все про контрацепцію, то цей розділ допоможе уникнути небажаної вагітності.

Детальніше >>
Наш форум

Задавайте питання і діліться досвідом з іншими учасниками нашого затишного спільноти на сторінках нашого форуму.

Детальніше >>

Статті про вагітність:

Ультразвук при діагностиці вагітності Ультразвук при діагностиці вагітності

Термін «ультразвук» відноситься до звукових хвиль надвисокої частоти, які використовуються в діагностичних цілях. Ці хвилі поширюються зі швидкістю від 10 до 20 мільйонів циклів в секунду, на відміну від 10 до 20 тисяч циклів в секунду для звуку, який можна почути. 

Овуляція та вагітність Овуляція та вагітність

При плануванні вагітності дуже важливо знати дні, в які здатність до зачаття найбільш висока. Зачаття може відбутися лише безпосередньо після процесу овуляції, вивільнення з яєчника готової до запліднення яйцеклітини. Тому, щоб настала вагітність, статева близькість повинна бути найбільш інтенсивною саме в ці дні.

Визначення овуляції за календарем Визначення овуляції за календарем

Один з найпоширеніших методів визначення овуляції - календарний. Знання його методики може принести багатьом жінкам практичну користь. Втім, календарний метод визначення овуляції вельми неточний. На думку гінекологів, є сенс використовувати його лише в тому випадку, якщо недоступні більш сучасні та надійні методи визначення овуляції - наприклад, спеціальні тести.

 

Визначення овуляції для контрацепції Визначення овуляції для контрацепції

Жінкам, які ще не готові до вагітності, необхідно знати час, в який ризиковано займатися сексом без контрацепції. Тому важливо вміти визначати дні ймовірного зачаття, а саме дні овуляції, коли відбувається вихід дозрілої, готової до запліднення яйцеклітини в маткову трубу. Існує кілька способів визначення моменту настання овуляції і всі вони мають ряд переваг і недоліків.

Визначення овуляції по вагінальним виділенням Визначення овуляції по вагінальним виділенням

Знати про настання моменту овуляції - звільнення дозрілої яйцеклітини з яєчника і її опускання в фаллопієві труби - корисно будь-якій жінці, як тій,  яка планує вагітність, так і тій, яка уникає її. Існує досить багато методів визначення овуляції в домашніх умовах. Визначення овуляції по вагінальним виділенням - один з них.

 

Базальна температура - метод визначення овуляції в домашніх умовах Базальна температура - метод визначення овуляції в домашніх умовах

Визначення овуляції по базальній температурі - це один із методів визначення в домашніх умовах найсприятливішого для зачаття періоду по зміні внутрішньої температури тіла. Метод має як ряд переваг, так і ряд недоліків, тому є сенс ознайомитися і з альтернативними способами визначення овуляції.

Токсоплазмоз - небезпечна хвороба Токсоплазмоз - небезпечна хвороба

Токсоплазмоз особливо небезпечний для вагітних, перебігає хронічно та проявляється невиношуванням й іншими патологіями вагітності. Зараження на токсоплазмоз за шість місяців до настання вагітності та у перші 2 триместри вагітності можуть бути причинами викиднів у жінок.

Загрози бактеріального вагінозу Загрози бактеріального вагінозу

Бактеріальний вагіноз - досить поширене захворювання у жінок, але він може бути однією з причин ускладнень вагітності, привести до післяпологовому ендометриту, передчасних пологів. Найбільш підступні гінекологічні захворювання протікають майже непомітно.