Ви плануєте вагітність

Плануєте завести дитину, цей розділ саме для вас. Дізнайтеся багато корисної інформації про те як стати мамою.

Детальніше >>
Ви не плануєте вагітність

Якщо хочете знати все про контрацепцію, то цей розділ допоможе уникнути небажаної вагітності.

Детальніше >>
Наш форум

Задавайте питання і діліться досвідом з іншими учасниками нашого затишного спільноти на сторінках нашого форуму.

Детальніше >>
<< Повернутися до списку статей

Календар вагітності: 23 тиждень

Календар вагітності: 23 тиждень
   Усі запахи і відчуття загострилися. Ваше нюх з першого дня вагітності особливе. Незважаючи на те, що токсикоз пройшов, Ви дуже гостро відчуваєте усі запахи. Намагайтеся уникати місць масового скупчення людей, відходьте у бік від курців поруч з Вами. Крім того, Вам давно пора обмежувати вживання солі. Сіль сприяє затримці натрію в організмі, а, отже, появі набряків. Необхідно обмежити вживання копчених продуктів, картоплі фрі, чіпсів, солоних горішків - тобто всього того, чого дуже хотілося, особливо в перші тижні вагітності. Як і в попередні тижні, обсяг вашої крові збільшується, здебільшого - за рахунок плазми. Плазма - це рідинна складова крові, вона здатна розчиняти кров'яні тільця і ??знижувати гемоглобін.

    Фізіологічна анемія - явище нормальне, і все ж таки проконсультуйтеся з лікарем, чи отримуєте ви достатньо заліза - інакше є загроза цієї анемії. Багаті залізом продукти - яловича печінка, яблука, гранти. Всі ці продукти необхідно терміново ввести в раціон. Якщо гемоглобін впав - потрібна медикаментозна корекція анемії. Анемія серйозно впливає на плід. У матерів, які перенесли анемію під час вагітності, діти відстають у розвитку і дуже часто хворіють.

   Дитина виглядає вже майже так само, як при народженні. У порівнянні з розмірами тіла голова здається дуже великою. У хлопчиків добре розвинена мошонка, у дівчаток - яєчники, що містять кілька мільйонів яйцеклітин. Довжина маляти близько 31 см, його вага - приблизно 440 г.

    Запам'ятайте, що в вагітності не буває дрібниць. Всі деталі важливі, оскільки кожна вагітність індивідуальна, як і людина в цілому. Буває, що вже на двадцять третього тижня можуть виникнути пологи. Виходити передчасно народженої дитини дуже складно. Будемо сподіватися, що Вам це не загрожує. Попереду ще цілих сімнадцять тижнів!


Коментарі:
Залишити коментар:
:
E-mail:
:
Надіслати