Ви плануєте вагітність

Плануєте завести дитину, цей розділ саме для вас. Дізнайтеся багато корисної інформації про те як стати мамою.

Детальніше >>
Ви не плануєте вагітність

Якщо хочете знати все про контрацепцію, то цей розділ допоможе уникнути небажаної вагітності.

Детальніше >>
Наш форум

Задавайте питання і діліться досвідом з іншими учасниками нашого затишного спільноти на сторінках нашого форуму.

Детальніше >>
<< Повернутися до списку статей

Календар вагітності: 21 тиждень

Календар вагітності: 21 тиждень
   На 21-му тижні Ви вже можете бачити ворушіння свого живота. Ви будете різко набирати вагу, так як ваша дитина почне відкладати жир. У цей період збільшення ваги складе приблизно половину від загальної кількості. Ви відчуєте зростання апетиту: посилений обмін речовин вимагає від вас додатково 500 калорій в день.

   В цей час може проявитися тромбофлебіт глибоких вен, а також їх варикозне розширення. Швидше за все, якщо у Вас вже було це захворювання в зародковому стані, то воно виявиться під час вагітності. Ноги набрякають, вени на них розширюються і стають чітко видно. Але сьогодні з цією проблемою справиться нескладно. Існують різноманітні гелі, креми, мазі, які сприяють розрідженню крові та запобігають тромбування вен. Крім того, після навантаження дуже корисно тримати ноги на піднесенні. Для цього під ноги зазвичай кладуть спеціальну подушечку. Ще непогано використовувати еластичні панчохи про які ми говорили або спеціальний бинт. Нерідко виникають болі в спині, тому що голівка дитини збільшується і матка передавлює нервові закінчення. Зняти цей біль допоможе тепла ванна і масаж.

   У малюка вже є очі і брови. Саме ця область обличчя особливо рясно вкрита первородною змазкою, яку дитина почала виробляти минулого тижня. Очі ще заховані за повіками.


    Малюк заковтує навколоплідні води, а з неї надходить велика кількість поживних речовин. Крім того, заковтування навколоплідних вод сприяє розвитку травної системи. Травний тракт дитини здатний відокремлювати від проковтуваної дитиною амніотичної рідини воду і цукор і пропускати її волокнистий вміст аж до прямої кишки. У яснах знаходяться зачатки постійних і молочних зубів, їх можна розрізнити на УЗД.

     На 21-му тижні дитина важить 390 г, а ріст його -17,5 см.
Коментарі:
Залишити коментар:
:
E-mail:
:
Надіслати