Ви плануєте вагітність

Плануєте завести дитину, цей розділ саме для вас. Дізнайтеся багато корисної інформації про те як стати мамою.

Детальніше >>
Ви не плануєте вагітність

Якщо хочете знати все про контрацепцію, то цей розділ допоможе уникнути небажаної вагітності.

Детальніше >>
Наш форум

Задавайте питання і діліться досвідом з іншими учасниками нашого затишного спільноти на сторінках нашого форуму.

Детальніше >>
<< Повернутися до списку статей

Календар вагітності: 19 тиждень

Календар вагітності: 19 тиждень
   19 тиждень вагітності може ознаменуватися появою запаморочень. Це пов'язано з тим, що йде інтенсивне перерозподіл крові в організмі. Намагайтеся не лежати на спині. Цим Ви уникнете тиску матки на порожнисту вену і зниження артеріального тиску.

   Крім того, запаморочення може бути пов'язано з ознаками анемії, яка нерідко буває у вагітних. Тому не рідше разу на тиждень в жіночій консультації необхідно робити загальний аналіз крові. Потрібно також здати аналіз крові на цукор. Лікар у випадку несприятливих результатів аналізу призначить відповідне лікування або дієту.

   У малюка йде інтенсивний ріст головного мозку.
Непропорційно велика головка зародка - ознака тієї важливої ??ролі, яку відіграє головний мозок у розвитку дитини. Нейрони - нервові клітини, що здійснюють зв'язок між мозком і м'язами, - вже зайняли своє належне місце, і рухи дитини стають більш обумовленими. Його поштовхи Ви відчуваєте все сильніше і сильніше. У первісток ворушіння плода починає відчуватися тільки з цього тижня. На голові плоду стирчать маленькі вушка. Під зачатками молочних зубів з'явилися зачатки постійних зубів.

   Кінцівки вже мають пропорційні розміри. Хоча ступня у дитини має довжину всього 2,5 см, її пропорції щодо гомілки і стегна вже будуть постійними. У голівці зародка утворюються і налагоджують зв'язки мільйони нейронів, в самому тільце наростають ліпоїдні нервові волокна.

  Вага дитини на дев'ятнадцятому тижня складає близько 250 г, зріст - 15-17 см. У цей період близнята і двійні в животі у мами здатні знаходити обличчя один одного і триматися за руки.


Коментарі:
Залишити коментар:
:
E-mail:
:
Надіслати