Ви плануєте вагітність

Плануєте завести дитину, цей розділ саме для вас. Дізнайтеся багато корисної інформації про те як стати мамою.

Детальніше >>
Ви не плануєте вагітність

Якщо хочете знати все про контрацепцію, то цей розділ допоможе уникнути небажаної вагітності.

Детальніше >>

Календар вагітності:

Календар вагітності: 26 тиждень Календар вагітності: 26 тиждень
Наближається кінець другого триместру вагітності. Дитина на 26-му тижні здатна реагувати почастішанням серцебиття на освітлення передньої черевної стінки матері.
Календар вагітності: 25 тиждень Календар вагітності: 25 тиждень
У Вас з кожним тижнем змінюється вже стало певною мірою звичним стан. Ви додали у вазі, але покращали. З цього тижня Вам потрібно готуватися до годування майбутньої дитини.
Календар вагітності: 24 тиждень Календар вагітності: 24 тиждень
Починаючи з 24 тижня може почати позначатися Ваша надбавка у вазі. Звідси можуть з'явитися головний біль, проблеми з сечовим міхуром, важкість у ногах і загальне стомлення. А в цей час у дитини з'являється власний ритм сну і неспання. Його сильні поштовхи будуть чергуватися зі спокійними періодами.
Календар вагітності: 23 тиждень Календар вагітності: 23 тиждень
Останні чотири тижні дитина росла повільно, але цей тиждень стане початком істотного збільшення у вазі. Почалися швидкі рухи очей, як буває у нас під час сну; це можна спостерігати на УЗД. Що ж може бачити уві сні 23-денне немовля? Напевно, йому, як і нам, сниться те, що він робив: ігри з пуповиною, сонячне світло. Швидкі рухи очей уві сні стимулюють розвиток мозку, а значить, це важливий етап перебування дитини в утробі.
Календар вагітності: 22 тиждень Календар вагітності: 22 тиждень
Сприйняття дитиною світу вдосконалюється з кожним днем. У мозку вже міститься повний набір клітин-нейронів. Дотики - це спосіб пізнання дитиною навколишнього світу.
Календар вагітності: 21 тиждень Календар вагітності: 21 тиждень
На 21-му тижні Ви вже можете бачити ворушіння свого живота. Ви будете різко набирати вагу, так як ваша дитина почне відкладати жир. У цей період збільшення ваги складе приблизно половину від загальної кількості. Ви відчуєте зростання апетиту: посилений обмін речовин вимагає від вас додатково 500 калорій в день.
Календар вагітності: 20 тиждень Календар вагітності: 20 тиждень
До 20-му тижні вагітності Ви могли набирати по 0,5 кг на тиждень. Тепер потрібно особливо стежити за харчуванням, так як наступні тижні - період інтенсивного росту дитини, тобто збільшення Вашої ваги. Оптимальна надбавка до 20 тижнях - 3 кг.
Календар вагітності: 19 тиждень Календар вагітності: 19 тиждень
19 тиждень вагітності може ознаменуватися появою запаморочень. Це пов'язано з тим, що йде інтенсивне перерозподіл крові в організмі. Намагайтеся не лежати на спині. Цим Ви уникнете тиску матки на порожнисту вену і зниження артеріального тиску.