Ви плануєте вагітність

Плануєте завести дитину, цей розділ саме для вас. Дізнайтеся багато корисної інформації про те як стати мамою.

Детальніше >>
Ви не плануєте вагітність

Якщо хочете знати все про контрацепцію, то цей розділ допоможе уникнути небажаної вагітності.

Детальніше >>
<< Повернутися до списку статей

Календар вагітності: 5 тиждень

Календар вагітності: 5 тиждень
      Настає важливий період розвитку ембріона так званий гістогенез - процес утворення тканин, з яких в подальшому будуть будуватися різні органи. На нього чинять безпосередній вплив як внутрішні, так і зовнішні чинники. Формується нервова трубка - майбутній головний і спинний мозок. Якщо порушується закриття верхнього відділу трубки, може розвинутися аненцефалія (відсутність головного мозку), якщо нижній відділ - розвивається спинномозкова грижа.

      Починає формуватися печінку і щитовидна залоза. Починає битися серце, з'являються зачатки очей, вух, печінки, легенів, кишечнику. На цьому ж тижні триває формування кровоносних судин, зокрема судин пуповини, і до того моменту, коли серце ембріона починає пульсувати, утворюється замкнуте коло кровообігу через серце і жовтковий мішок, який є органом резервного живлення ембріона. Одночасно з цим починається формування зовнішніх дихальних шляхів, у тому числі трахеї і гортані.С початку п'ятого тижня вагітності у малюка починає утворюватися серце і формуються кровоносні судини. З'являються зачатки печінки і підшлункової залози. Нервова трубка - прообраз центральної нервової системи - частково замикається - пізніше вона «перетвориться» в спинний мозок. А вздовж цієї трубки формуються сегменти, з яких надалі виникне м'язова тканина і інші тканинні структури.


 
     До кінця п'ятого тижня ембріон доросте приблизно до 2 міліметрів у довжину. У цей час почнуть формуватися риси обличчя дитини - його очі і вуха. А також зародилося руки і ноги.
Заради таких грандіозних звершень тілу майбутньої мами доводиться працювати понаднормово. Саме тому вагітна жінка може відчувати себе виснаженою і незвичайно втомленою. «Важчає» груди, через що прискорився обміну речовин і зростання матки частішають позиви до сечовипускання.

     У цей час, як і протягом всього періоду щасливого очікування, важливо забезпечувати організм малюка усіма необхідними елементами.
     Жінки, яким з вагітністю довелося відмовитися від традиційного ранкового, можуть замінити його склянкою теплого молока. Це дозволить відродити звичний «ритуал» початку дня і одночасно піде на користь малюку.
     Адже молоко містить кальцій і залізо, а також є прекрасним джерелом вітаміну D, що необхідно для зростання скелета і освіти міцних кісток. Вчені встановили, що кожна додаткова гуртка молока, випита майбутньою мамою за день, в середньому додає 41 грам до ваги немовляти. А жінки, що не вживають молочні продукти під час цікавого положення, навпаки, мають менше шансів народити здорову дитину.

     Минулого тижня дитина складався з двох шарів, цього тижня додасться третій. Ектодерма стане шкірою, волоссям, нервовою системою, зубною емаллю. Ендодерма розвинеться в кінцівки і травний тракт. Мезодерма стане кістяком, м'язами, видільної, репродуктивної і кровоносної системами. На задній частині ембріона утворюється жолобок, який, згортаючись, стане нервовою трубкою. Нервова трубка послідовно стає хордою, спинним мозком і нервовою системою.    К концу недели на обеих сторонах нервной трубки образуются сегменты - праобразы мышц и костей. Начинается формирование сердечно-сосудистой системы. Первым делом из клеток мезодермы появляются сосудики: в ребенке, в желточном мешке и желтом теле. В области груди образуется примитивное сердце - трубка.

  В цілому мішок, ембріон і навколишні його мембрани і рідина мають розмір 1 см. Ваша дитина там займає 1,5 мм, як мала літера "о" в надрукованому книжковому тексті.


Коментарі:
Залишити коментар:
:
E-mail:
:
Надіслати