Ви плануєте вагітність

Плануєте завести дитину, цей розділ саме для вас. Дізнайтеся багато корисної інформації про те як стати мамою.

Детальніше >>
Ви не плануєте вагітність

Якщо хочете знати все про контрацепцію, то цей розділ допоможе уникнути небажаної вагітності.

Детальніше >>
<< Повернутися до списку статей

Календар вагітності: 3 тиждень

Календар вагітності: 3 тиждень
    Після овуляції (виходу яйцеклітини з яєчника), яйцеклітина надходить у маткову трубу, де при сприятливих умовах вона зливається зі сперматозоїдом і відбувається зачаття. Запліднена яйцеклітина, що несе в собі два набори статевих хромосом - чоловічий і жіночий - називається зиготою.

    Всі клітини його організму утворюються з зиготи! Зигота ділиться, одночасно пересуваючись по матковій трубі до матки. Через три доби після запліднення зародок складається з 32 клітин і за формою схожий на ягоду шовковиці. До кінця цього тижня число клітин зросте до 250, форма буде нагадувати порожню кульку з діаметром 0,1 - 0,2 мм. На цьому етапі зигота називається бластоцистой.
    Бластоциста впроваджується в слизову оболонку матки, викликаючи мікроскопічні крововиливи. Процес впровадження називається імплантацією. Якщо процес пройшов успішно, то зародок переходить на новий щабель розвитку: перехід з самостійного харчування за рахунок запасу цитоплазми яйцеклітини на харчування за рахунок організму матері.


    В кінці 3-го тижня Ви можете відчути підвищену стомлюваність. Груди можуть збільшитися, стати більш чутливими, хворобливими. У Вас можуть виникнути підозри, що Ви вагітні.

    Надійний спосіб діагностувати вагітність на ранньому терміні - проведення тестування за допомогою тестів на вагітність, які можна придбати в аптеці.

    Наприклад, ULTRA, SEZAM, DUET. Вони діагностують вагітність вже з 7-го дня після зачаття, тобто їх можна застосовувати навіть до затримки менструації. До того ж проводити тестування можна в будь-який час доби (немає необхідності чекати ранкову порцію сечі), а за допомогою струменевого тесту на вагітність DUET - ще й у будь-якому місці (наприклад, у жіночій консультації).


Діагностика вагітності заснована на виявленні хоріонічного гонадотропіну (ХГ), який виробляється тканинами ембріона вже на 3-й день після запліднення. Але в крові та сечі ХГ виявляється тільки на 6-7-й день після зачаття, коли відбулася імплантація ембріона в стінку матки і можливий обмін активними речовинами з організмом матері. Тому вагітність можна визначити не раніше ніж через тиждень після зачаття (це відповідає терміну - кінець 3-го - початок 4-го акушерського тижнів).Коментарі:
Залишити коментар:
:
E-mail:
:
Надіслати