Ви плануєте вагітність

Плануєте завести дитину, цей розділ саме для вас. Дізнайтеся багато корисної інформації про те як стати мамою.

Детальніше >>
Ви не плануєте вагітність

Якщо хочете знати все про контрацепцію, то цей розділ допоможе уникнути небажаної вагітності.

Детальніше >>
<< Повернутися до списку статей

Календар вагітності: 28 тиждень

Календар вагітності: 28 тиждень
    До цього терміну мами починають турбується - чи правильно лежить дитина в матці. Це насправді дуже важливо для майбутніх пологів - як буде лежати плід. Нормальне положення - головою вниз, тобто головне передлежання. Є ще сідничне передлежання, тобто попкою вниз, а є - бічне або поздовжнє. Але насправді поки ще рано говорити про передлежанні плоду. Дитина може перевернутися, і не один раз, а акушер-гінеколог точно вам скаже про його положення безпосередньо перед пологами.
    У Ваших грудях посилюється утворення молозива. При появі виділень з грудей скористайтеся спеціальними прокладками для бюстгальтера або чистою тканиною.


   Зараз дитина повністю сформована і життєздатна, навіть якщо пологи відбудуться на 28 тижні. Однак системи його організму ще не повністю дозріли. Серце б'ється з частотою 150 ударів на хвилину. Вага малюка близько 900 г, а ріст 37 см. Збільшилася маса мозку, до цього періоду він був гладким, а тепер у ньому формуються борозни і звивини. Всього за десять тижнів маса тіла дитини збільшилася в десять разів! Хрящі носа і вух у плода поки м'які. Нігті не доходять до кінця пальців ніг і рук.


Коментарі:
Залишити коментар:
:
E-mail:
:
Надіслати