Ви плануєте вагітність

Плануєте завести дитину, цей розділ саме для вас. Дізнайтеся багато корисної інформації про те як стати мамою.

Детальніше >>
Ви не плануєте вагітність

Якщо хочете знати все про контрацепцію, то цей розділ допоможе уникнути небажаної вагітності.

Детальніше >>
<< Повернутися до списку статей

Календар вагітності: 18 тиждень

Календар вагітності: 18 тиждень
   На 18-му тижні вагітності за допомогою УЗД можна чітко визначити наявність або відсутність вроджених вад серця, хвороби Дауна та інших виражених дефектів плоду. Темпи зростання до цього часу починають трохи сповільнюватися.

    Не забувайте, що потреба у вітамінах і особливо вітаміні С зростає. Пийте соки, їжте овочі та фрукти. Дуже корисним буде грейпфрут (якщо це зима чи весна). А вже влітку треба їсти все, що містить вітамін С.

    Ваш малюк вже чує вас: слухові кісточки, через які звук проходить в середнє вухо, вже зміцніли. Ділянка мозку, що відповідає за прийом слухових сигналів, працює. Дитину не хвилює ні шум кров'яного потоку через пуповину, ні стукіт вашого серця. Але ось гучні і різкі звуки його дуже лякають. Поступово у нього стає чутливою сітківка ока.

     На цій стадії, поки ще є «вільне місце» в матці, зародок дуже активно рухається і часто міняє положення. Він поводиться як маленький невгамовний спортсмен і стукає то ніжкою, то кулачком. Довжина плоду - приблизно 14 см, вага - близько 235 р.

    У цей період матка вже у самого пупка. Розміром вона з невелику диню і майже така ж за формою. У вазі Ви вже додали 5-6 кг. Це нормально, так і повинно бути. Якщо додали набагато більше - проконсультуйтеся з лікарем, можливо варто скорегувати Ваше меню.


Коментарі:
Залишити коментар:
:
E-mail:
:
Надіслати