Ви плануєте вагітність

Плануєте завести дитину, цей розділ саме для вас. Дізнайтеся багато корисної інформації про те як стати мамою.

Детальніше >>
Ви не плануєте вагітність

Якщо хочете знати все про контрацепцію, то цей розділ допоможе уникнути небажаної вагітності.

Детальніше >>
<< Повернутися до списку статей

Календар вагітності: 16 тиждень

Календар вагітності: 16 тиждень
   На цьому тижні на УЗД можна бачити, як дитина рухає очима. Голова тримається вище, шия добре розвинулася. Очі змістилися до центру (спочатку вони були з боків), вуха наблизилися до свого кінцевого стану. Ноги подовжилися, стали пропорційно по відношенню до тіла. Вже повністю сформовані нігті. Вага дитини -130 г, довжина - до 12 см.

    З II триместру вагітності до Вас бернуться бадьорість та енергійність. Скоро вагітність стане помітна, і Вам знадобиться простора одяг. Дитина вже повністю сформований і з 14-го тижня харчується через плаценту. Тепер його розвиток - це підготовка до життя поза організмом матері.


   Груди, напевно, поки що колишнього розміру; збільшення Ви помітите у наступні тижні. У Вас поступово згладжується талія. Живіт починає злегка округлятися.
    Невеликі пігментні, коричневі або жовтуваті плями, які були ледь помітні, раптом проступили виразніше. Гормони вагітності підсилюють вироблення меланіну. Шкіра вагітної набагато більш чутлива, тому не треба нічого спеціально робити. Ці плями пройдуть відразу після пологів.

    Дитина перевертається все частіше і частіше, хоча ви тільки зараз починаєте відчувати його рух. У первісток ворушіння плода може відбутися трохи пізніше. Рухи, схожі на вібрацію, з шістнадцятого тижня будуть посилюватися.

     У II триместрі Ви наберете близько 5-7 кг, тобто 50-60% від загальної збільшення у вазі, очікуваної до кінця вагітності. Оптимальна надбавка до 16-му тижні - 2,5 кг.


Коментарі:
Залишити коментар:
:
E-mail:
:
Надіслати